Expo Leuven viert 25 jaar de FactorY met jubileumtentoonstelling
Deze zomer is beeldatelier de FactorY opnieuw te gast in Expo Leuven met een bijzondere jubileumexpo. De tentoonstelling ‘Wij zijn de FactorY’ focust op het atelier zelf, dat precies 25 jaar bestaat. Centraal staan de mensen, materialen en portretten die de FactorY al een kwarteeuw kleur geven. Keramiek, schilderkunst en tekeningen van maar liefst 60 kunstenaars komen samen rond het thema van de feesttafel.
De titel van het feestjaar, ‘La Fête Permanente’, is geïnspireerd op kunstenaar Robert Filliou, die kunst beschouwde als een voortdurende deelname aan het netwerk van het leven, een feest dat dus nooit stopt. De FactorY grijpt dit jubileum aan om terug te blikken op haar geschiedenis en te reflecteren op de kracht van kunst maken in groep.Door samen kunst te maken, komen ‘factoristen’ met elkaar en de wereld in contact. Zo leren ze nieuwe dingen, groeien en ontdekken ze wie ze zijn. De kunstenaars kunnen zo ook tonen hoe onze samenleving werkt en hoe die beter kan zijn.
Schepen van cultuur, Bert Cornillie beaamt dit: “De FactorY toont al 25 jaar hoe kunst mensen verbindt, versterkt en zichtbaar maakt. In deze tentoonstelling zie je niet alleen kunstwerken, maar ook de kracht van ontmoeting, proces en maatschappelijke betrokkenheid. Daarom is dit atelier een perfect voorbeeld van een plek waar creativiteit bijdraagt aan een inclusieve stad. Het verhaal van De FactorY is het verhaal van LOV2030: een mindset om met kunst en cultuur te bouwen aan radicaal nieuwe verbindingen. Als we in september de titel binnenhalen, is De FactorY zonder twijfel een belangrijke schakel.”
FactorY
De FactorY is een sociaal beeldatelier waar kunst en ontmoeting centraal staan. Deelnemers werken er op hun eigen tempo, met begeleiding van professionele kunstenaars. Ontstaan vanuit het OCMW in de Ridderstraat, groeide dit kleine atelier voor mensen op zoek naar verbinding, via de samenwerking tussen WISPER en stad Leuven, uit tot een toegankelijke plek waar meer dan 60 kunstenaars wekelijks samenkomen. Sinds 10 jaar huist de FactorY in OPEK. Het 25-jarige jubileum wordt heel het jaar door gevierd met verschillende evenementen en activiteiten
‘Wij zijn de FactorY’ – Jubileumexpo
Wanneer: Van vrijdag 18 juli tot en met zaterdag 9 augustus 2025
Openingsuren: Van woensdag tot zaterdag van 13 tot 17.30 uur
Waar: Expo Leuven, Tweebronnen, Rijschoolstraat 4 in Leuven
Prijs: Gratis
