Gratis speelplezier voor kinderen tijdens Leuvense zomerdorpen

Ook deze zomer is Leuven een paradijs voor spelende kinderen. Op verschillende locaties komen er opnieuw vijf pop-up zomerdorpen, elk met hun eigen, prikkelend thema. De zomerdorpen zijn gratis en je vind ze verspreid over de deelgemeenten.

“Van knutselen tot boogschieten, van modderkeuken tot virtuele ruimtevluchten: er valt altijd iets te beleven in de Leuvense zomerdorpen. Het concept is eenvoudig, maar aantrekkelijk: kinderen zijn samen met een begeleider welkom om zich helemaal onder te dompelen in het thema van de dorpen. Samen knutselen, ontdekken, naar hartenlust ravotten… de dorpen vormen sinds een aantal jaar een gesmaakte aanvulling op het klassieke zomeraanbod van de stad”, zegt schepen van jeugd Karin Brouwers.

Deze zomer kunnen kinderen en jongeren in Leuven naar de volgende vijf gratis zomerdorpen. Kom samen spelen en leren. Inschrijven is niet nodig. ​De vermelde leeftijden zijn indicatief. ​

Van 6 tot en met 11 juli vind je het Avonturendorp in het Heuvelhofpark. Een gloednieuw dorp waar kinderen van 4 tot 14 jaar kunnen koken met modder, sjorren en boogschieten.

De kapel van de Romaanse Poort verandert van 14 tot en met 19 juli dan weer in een creatief atelier. Hier knutsel je met stof, pompons en draad kleurrijke planten in het Kunstdorp. Een gezellige plek voor jonge kunstenaars in spe! Om dit dorp te bezoeken ben je best tussen 6 en 14 jaar.

Voor de kleinsten, vanaf 2 tot 7 jaar, is er van 28 juli tot en met 3 augustus het Klauterdorp in Hal 5, waar een spannend klim- en klauterparcours op hen wacht. ​

Wie vanuit Leuven het heelal wil ontdekken, kan dat van 4 tot en met 9 augustus in het Ruimtedorp in De Zevensprong (ingang Rijschoolstraat 19). Hier beleven kinderen vanaf 4 tot 14 jaar spannende ruimtevaartmissies, experimenteren ze erop los en proberen ze een vluchtsimulator en VR-bril uit. ​

Afsluiten doen de enthousiaste zomerdorpelingen van 4 tot 15 jaar deze zomer in de Gemeenteschool in Wijgmaal van 25 tot en met 30 augustus waar het bruist van urban vibes in Streetville. Je kan er terecht voor een graffitiworkshop, je oefent er je breakdance moves, leert zeefdrukken of je maakt zelf tattoos.

“Onze zomerdorpen zijn op en top speelse plekken waar kinderen samen met ouders of grootouders hun talenten ontdekken, nieuwe vrienden maken en ten volle van de zomer kunnen genieten”, zegt schepen Brouwers. “Of je nu jong bent of jong van hart: er is voor elk wat wils.”

Jonge kinderen kunnen deelnemen onder begeleiding van (groot)ouders of vrijwilligers, vanaf 10 jaar mogen ze zelfstandig aan de slag. Openingsuren en extra informatie, vind je op de website van de stad.

Website preview
Zomerdorpen
Gratis activiteiten voor kinderen, zonder inschrijving In de zomervakantie
Stad Leuven

 

 

Share

Persberichten in je mailbox

Door op "Inschrijven" te klikken, bevestig ik dat ik het Privacybeleid gelezen heb en ermee akkoord ga.

Over Stad Leuven

www.leuven.be

Neem contact op met

Professor Van Overstraetenplein 1 3000 Leuven

016 27 27 27

communicatie@leuven.be