Leuvense Jaarmarkt viert 75e jubileum met extra live-optreden
Op maandag 8 september blaast de Leuvense Jaarmarkt 75 kaarsjes uit. Dat viert de stad met een uitzonderlijk feestelijke editie vol muziek, animatie en traditie. Speciaal voor het jubileum is er op het podium op het Martelarenplein een extra live-optreden. Daarnaast staan zoals elk jaar de populaire veeprijskamp, de braderie, feestmarkt en natuurlijk de unieke Leuvense sfeer in de straten en cafés op het programma.
“De Leuvense Jaarmarkt is voor velen een vaste afspraak, een feest dat al 75 jaar mensen samenbrengt in onze stad. Het is een mix van traditie, plezier en ontmoeting – van de cattlewalk tot livemuziek en van kinderpret tot volkscafés die volstromen. Voor dit jubileum wilden we iets extra doen voor het publiek. Daarom voegen we dit jaar een vijfde optreden toe op het Martelarenplein. Zo kan iedereen een hele namiddag en avond genieten van nog meer livemuziek”, vertelt schepen van handel Lalynn Wadera.
Vijf optredens op het Martelarenplein
Fons en die van ons geven de aftrap op het Martelarenplein. Zij warmen het publiek op van 13 tot 14.15 uur met een set vol herkenbare meezingers. Daarna neemt Gary Hagger het over. Hij zorgt hij tussen 15 en 15.40 uur voor de sfeer.
Om 16 uur staat Bart Kaëll op het podium. Tot 16.40 uur krijgt hij ongetwijfeld heel wat mensen mee aan het zingen. Vervolgens is het de beurt aan Die Freddies. Zij zorgen van 17 tot 17.40 uur voor vrolijke feestmuziek.
En omdat het een feesteditie is, is er nog een vijfde optreden dit jaar. Niemand minder dan Willy Sommers sluit de jubileumeditie af met een optreden van 18.30 tot 19.10 uur.
Veeprijskamp en artisanale lekkernijen op het Sint-Jacobsplein
Landbouwers uit heel Vlaanderen komen op het Sint-Jacobsplein pronken met prachtige trekpaarden, warmbloedpaarden, shetlanders, runderen, geiten en schapen. Het knapste dier uit elke reeks gaat naar huis met een medaille. De veeprijskamp blijft een competitie met jury, maar de dieren worden ook op een cattlewalk aan het publiek voorgesteld, in samenwerking met de provincie Vlaams-Brabant.
Op het Sint-Jacobsplein kunnen bezoekers dit jaar ook artisanale lekkernijen proeven en kopen, zoals honing, granola, ijs en kaas.
Kinderjaarmarkt in boerenstijl
De Heilige Geeststraat en de Arthur De Greefstraat zijn dit jaar het toneel van de kinderjaarmarkt. Eventbureau Avant Garde zorgt voor een boerderijsfeer met springkastelen, en actieve spelen. Leuvense schoolkinderen leren erbij over gezonde voeding en het houden en verzorgen van dieren. Ze worden getrakteerd op verse peren, een ritje met paard en huifkar én ze kunnen een nostalgische klasfoto laten maken als aandenken.
Tentoonstelling in de Kruidtuin
De Leuvense Kruidtuin is altijd een bezoekje waard. Tijdens de Jaamarkt komt daar nog een tentoonstelling over siervissen en bijen bij. De Leuvense stadsimker geeft graag een toelichting bij al dat moois. Verder vind je er infostands van de vereniging Bloem en Tuin uit Heverlee en de Vlaamse Vastelantenvereniging.
Braderie en markt
In de Leuvense binnenstad zijn handel en horeca volop aan zet. Tot 18 uur is er braderie in de winkelstraten, een feestmarkt in de Brusselsestraat en streekproducten op de Grote Markt. Op het Martelarenplein en de Bondgenotenlaan kunnen bezoekers snuisteren op de brocantemarkt en ‘makers’-standen.
Volkscafés in feestmodus
Voor de vroege vogels start de jaarmarkt naar jaarlijkse gewoonte al om 6 uur ’s ochtends aan De Vetten Os. Ook café's als Café Central, Leffe Café, Jeeskesboom, De Leivese Ton en Café Marengo zorgen een hele dag voor ambiance.
“Samen met onze handel, horeca, verenigingen, stadsdiensten en politie werken we een heel jaar aan dit hoogtepunt van de feestkalender. Op 8 september zetten we Leuven in de bloemetjes en verwelkomen we duizenden bezoekers om samen te genieten van een dag vol sfeer, smaak en muziek”, besluit schepen van handel Lalynn Wadera.