Stad Leuven start werken nieuwbouw voor kinderwerking de Kettekeet
Stad Leuven plant een nieuw gebouw voor kinderwerking de Kettekeet aan Buurtcentrum Sint-Maartensdal. De kinderwerking verhuist tijdens de werken naar containers. Gisteren, 30 maart, startte de eerste fase van het project met de afbraak van de oude constructie en het inhuizen door de kinderen en hun begeleiders in de containers. Schepen van buurtwerk Lothe Ramakers en schepen van stadsgebouwen Christophe Stockman huldigden samen met hen de containers feestelijk in.
Kinderwerking de Kettekeet geeft kleuters en kinderen van de lagere school in Sint-Maartensdal een warme en veilige plek in hun buurt. Ze kunnen er spelen, plezier maken met leeftijdsgenoten en groeien in hun (zelf)vertrouwen. Ze ontdekken er leuke en uitdagende activiteiten, doen nieuwe ervaringen op en oefenen hun taal en sociale vaardigheden. De kinderwerkers staan klaar voor gezinnen met vragen over school, vrije tijd of opvoeding. Maar vooral: in de Kettekeet mogen kinderen gewoon zichzelf zijn en beleven ze een fijne tijd
“Er wonen veel gezinnen in Sint-Maartensdal, waardoor de nood aan kinderwerking hier groot is”, zegt schepen van buurtwerk Lothe Ramakers. “Daarom breiden we die werking in deze buurt verder uit. Met dit nieuwe, grotere gebouw kunnen we nog heel wat meer kinderen een fijne, warme en veilige plek bieden waar ze na school en tijdens de vakanties kunnen spelen, ravotten, vriendjes maken, hulp krijgen bij hun huiswerk of nieuwe talenten ontdekken."
Containers
Op 30 maart begon de afbraak van het oude gebouw van de Kettekeet. Volgens de huidige planning is de nieuwbouw klaar begin 2028. Tot die tijd heeft de kinderwerking een andere plek nodig. De stad koos voor gezellig ingerichte en praktische containers naast het buurtcentrum. Zo kan de werking ook tijdens de bouw in de buurt blijven.
Een nieuw gebouw op dezelfde plek
Sint-Maartensdal is erkend als bouwkundig erfgoed. De stad wil de visie van architect Renaat Braem respecteren en het nieuwe gebouw opnieuw centraal in de buurt plaatsen. “Door de kinderwerking op dezelfde locatie herop te bouwen, blijft de werking stevig in de buurt verankerd. We creëren meteen ook extra plaats in het bestaande buurtcentrum. Meer ruimte voor nieuwe activiteiten, zodat we nog meer mensen kunnen bereiken”, aldus schepen van stadsgebouwen Christophe Stockman. “Het nieuwe gebouw krijgt twee verdiepingen en een kelder. Voor elke leeftijdsgroep komt er een aangepaste zone. Zo bieden we de kinderen een plek op maat waar ze optimaal kunnen groeien. ”
Duurzaam
Het gebouw krijgt veel duurzame technieken. De warmte wordt geproduceerd met een omkeerbare warmtepomp. Een grond/waterwarmtepomp is gekoppeld aan een BEO-veld met verticale sondes tot 49 meter diep. Warmte en koelte worden verdeeld via vloerverwarming en convectoren. De ventilatie werkt volgens systeem D, met warmterecuperatie en een regeling die het luchtdebiet aanpast aan de vraag.
Het gebouw recupereert ook regenwater in extra grote putten, geschikt voor veel watergebruik. Verder komt er LED-verlichting, een installatie met zonnepanelen en een isolatielaag van 20 cm om het energieverbruik zo laag mogelijk te houden.
Overleg
“Voor deze uitbreiding spraken we met verschillende partijen om te horen wat zij belangrijk vinden”, zegt schepen Lothe Ramakers. “Het nieuwe ontwerp speelt in op de noden van gezinnen en kinderwerkers. Zo kan de Kettekeet haar warme werking voortzetten en de kinderen van Sint-Maartensdal een goede en stevige start in het leven helpen geven.”


