Stad Leuven vernieuwt het ontwerp voor Koning Albertlaan
De stad heeft haar plannen voor de vernieuwing van de Koning Albertlaan in Kessel-Lo aangepast. De bijsturing kwam er na reacties van buurtbewoners op het oorspronkelijke ontwerp uit 2023. Gisteren stelde de stad het nieuwe ontwerp voor aan zo’n 120 buurtbewoners tijdens een infomoment.
Tussen de Koningin Astridlaan en de Martelarenlaan komt er binnenkort een gemarkeerd fietspad in de richting van de Martelarenlaan. Uit tellingen en observaties blijkt dat er op dat punt veel fietsers het voetpad gebruiken of in tegenrichting rijden om de file voorbij te steken, vooral in de ochtendspits. Dat zorgt voor gevaarlijke situaties. Het nieuwe fietspad zal voor meer veiligheid en comfort zorgen. Het is een van de belangrijkste vernieuwingen bij de geplande heraanleg van de laan.
In de rest van de straat komen er fietssuggestiestroken op de rijbaan. Die geven fietsers een duidelijke plaats op de weg, maar auto’s mogen er ook over rijden.
Parkeren
In het aangepaste ontwerp zijn er op verschillende plekken parkeerplaatsen aan beide kanten van de straat. “We hebben in de nieuwe plannen nog beter rekening gehouden met de lokale parkeerbehoefte. Niet elke bewoner heeft parking op eigen terrein, waardoor er voldoende parkeerplaatsen op de openbare weg moeten zijn. Bovendien is er ook heel wat lokale handel, die gebaat is bij die plaatsen”, legt schepen van openbare werken en mobiliteit Dirk Vansina uit.
Op de buurtparking aan de rotonde bij de Albert Dejonghestraat komen er extra parkeerplaatsen. Die parking wordt uitgebreid en zal plaats bieden aan zo’n 35 auto’s. Er blijft ruimte voor deelauto’s en laadpalen voor elektrische auto’s.
Nieuwe bomen en meer biodiversiteit
De kerselaars in de straat verdwijnen. Ze staan momenteel in het voetpad, waar hun wortels de stoeptegels omhoogduwen. Door het gebrek aan ruimte verslechtert hun gezondheid. Bij sommige bomen zakt de kruin al door, anderen zijn aangetast door ziektes. De stad zal ongeveer zestig nieuwe bomen in de straat planten en een twintigtal op de buurtparking.
Schepen Vansina: “Bij de aanleg zal er veel aandacht zijn voor voldoende wortelruimte, zodat de bomen gezond kunnen uitgroeien. Bovendien komen er opnieuw bomen aan beide zijden van de straat, om het laaneffect te behouden. De voetpaden zullen we overal vernieuwen en een veilige breedte van minstens 1,5 meter geven.”
Nieuwe riolering
De riolering in de straat is in slechte staat. Daarom komt er bij de heraanleg ook een nieuwe en gescheiden riolering. Die zal het regen- en afvalwater apart afvoeren en zo de kans op wateroverlast verkleinen.
Infomoment voor bewoners
Tijdens het infomoment op dinsdag 24 juni kregen de bewoners meer uitleg over het aangepaste ontwerp. Na een presentatie konden de 120 aanwezigen de plannen in detail bekijken en vragen stellen aan medewerkers van de stad. Het ontwerp is ook online te raadplegen op de website van de stad.
“De buurtbewoners leken het op het infomoment roerend eens: deze plannen zijn een grote verbetering ten opzichte van het eerdere ontwerp. Het stemt ons positief dat we elkaar hierin hebben kunnen vinden. We werken het huidige plan nu verder uit tot een definitief ontwerp”, aldus schepen Vansina.
Na de goedkeuring van de gemeenteraad kan de stad een aannemer aanstellen. De werken starten ten vroegste in de eerste helft van 2026.
