Uitnodiging opening hondenloopzones Sint-Maartensdal en Philipssite
De stad Leuven nodigt je uit op maandag 20 april 2026 voor de feestelijke inhuldiging van twee nieuwe hondenloopzones: aan Sint-Maartensdal en op de Philipssite. Om 10 uur verwelkomen we jullie in Sint‑Maartensdal, op de hoek van de Mathias Van den Gheynlaan. Om 12 uur spreken we af op de Philipssite, ter hoogte van de Tivolistraat. Ter plaatse vertelt schepen van dierenwelzijn Christophe Stockman je graag meer over de nieuwe inrichting, de toekomstplannen en het bredere beleid.
Op beide locaties zorgen we voor koffie en thee voor de baasjes en een fris drinkbakje water voor de aanwezige viervoeters. De honden kunnen meteen hun nieuwe speelzone uittesten en elke hondeneigenaar ontvangt een gratis setje poepzakjes.
Een hondenloopzone is een omheind terrein waar honden vrij mogen rondlopen onder toezicht van hun baasje. Het zijn plekken die niet alleen bewegen en spelen stimuleren, maar waar ook heel wat sociale contacten ontstaan tussen honden én mensen. De stad werkt aan een doordacht netwerk van hondenloopzones, met zowel grotere weides als kleinere stroken, en blijft investeren in kwaliteitsvolle plekken op maat van baasjes én viervoeters.
De foto’s bij dit persbericht zijn uitsluitend bestemd voor gebruik door de pers. Ze mogen enkel worden ingezet in journalistieke berichtgeving en nieuwskanalen in het kader van dit onderwerp. Het is niet toegestaan deze beelden te gebruiken voor politieke doeleinden, verkiezingscommunicatie, commerciële campagnes of andere vormen van promotionele communicatie.