Zomerplezier in de Museumspelstraat
Ook deze zomer kunnen gezinnen weer heerlijk op vakantie gaan in eigen stad. Families op zoek naar zomerse activiteiten in Leuven kunnen de hele zomervakantie lang terecht in de Museumspelstraat en de tuin van M Leuven voor een speels en creatief zomerprogramma. Dit jaar wordt de aftrap gegeven op zaterdag 5 juli.
Het belooft weer een mooie zomer te worden rond de Museumspelstraat, het avontuurlijke speelparcours in hartje Leuven. Hier kunnen kinderen zich tijdens de zomermaanden vrijwel elk weekend komen uitleven. Zo kunnen ze er kubben, hoepelen, jongleren, een levensgroot vier-op-een-rijspel spelen en allerlei ander groot buitenspeelgoed komen ontdekken. Verder zijn er strandstoeltjes om even weg te dromen in prachtige kinderboeken of om gewoon even te genieten van de zon. Ook voor de allerkleinsten is er een speciaal speelhoekje voorzien.
Leuven is een levendige stad, ook op kindermaat. Daarom legde de stad Leuven in 2015 de allereerste ‘Museumspelstraat’ aan in de Savoyestraat, waar ook de tuin van M Leuven en het Huis van het Kind zich bevinden. Met de Museumspelstraat herinnert de stad haar inwoners eraan dat een straat ook om te spelen kan en mag zijn. “Met deze originele speelplek, naast M Leuven, creëren we een speelse en vrolijke stad voor alle Leuvenaars en bezoekers. Met hinkelpaden en de rustgevende binnentuin van het museum is de Museumspelstraat al bijna 10 jaar een plek waar jong en oud zich even kan uitleven en het plezier van spelen kan (her)ontdekken”, vertelt schepen en voorzitter van Huis van het Kind Lothe Ramakers.
Extra activiteiten op zaterdagnamiddag
Op verschillende zaterdagnamiddagen, telkens van 14 uur tot 17 uur, staan er extra gratis activiteiten voor gezinnen op het programma in de tuin van M Leuven. Er zijn ook dit jaar weer heel wat leuke gezinsworkshops te ontdekken: ouder-kind-yoga, zeefdrukken, modderkeuken, creatieve workshops rond de museumcollectie, circustechnieken en circomotoriek ... Er is voor elk wat wils. Inschrijven hoeft niet – gewoon langskomen is voldoende.
“Elke hoek van de Museumspelstraat nodigt uit tot spelen en ontdekken, elke stap is een nieuw avontuur! En wat is er voor kinderen nu leuker dan een hele dag spelen? De Museumspelstraat is ook deze zomer dé plek voor gezinnen om te genieten van een zorgeloze dag vol plezier en creativiteit. Daarom een warme uitnodiging aan iedereen om naar deze leuke straat af te zakken en meteen spelenderwijze M en de prachtige collectie van het museum te ontdekken!", sluit schepen van cultuur Bert Cornillie af.
Praktisch
- Wat? Zomers speel- en activiteitenaanbod voor gezinnen
- Wanneer? Elke zaterdag en zondag van 11.00 tot 18.00 uur
(niet op 26 en 27 juli / 2 en 3 augustus) - Waar? Tuin van M Leuven, Savoyestraat
- Toegang? Gratis
- Organisatie: M Leuven i.s.m. Huis van het Kind Leuven
- Meer info: Museumspelstraat | Huis van het Kind Leuven
Tip: elke dag spelen in de tuin van M Leuven
Wist je dat je ook buiten de weekends terechtkan in de groene binnentuin van M Leuven? Behalve op woensdag ben je er elke dag welkom om te spelen op het grasveld, te klimmen op de muur of gewoon gezellig te picknicken in de schaduw van de grote boom.
