Zomerprogramma Museumspelstraat gaat opnieuw van start

Ook deze zomer kunnen families weer heerlijk op uitstap naar de Museumspelstraat in de tuin van M Leuven. Ouders en kinderen op zoek naar zomerse activiteiten zijn vanaf zaterdag 4 juli, de hele zomervakantie lang, welkom in de tuin van M Leuven voor een speels en creatief zomerprogramma.

Het belooft weer een mooie zomer te worden in de Museumspelstraat, een geweldige speelpek in hartje Leuven. Hier kunnen kinderen zich tijdens de zomermaanden in het weekend komen uitleven. Ze kunnen er kubben, hoepelen, reuze vier-op-een-rij spelen en ander groot buitenspeelgoed ontdekken. Er zijn strandstoeltjes om even weg te dromen in prachtige kinderboeken of om gewoon te genieten van de zon. Ook voor de allerkleinsten is er aangepast speelmateriaal.

“In 2015 organiseerde Leuven de allereerste ‘Museumspelstraat’ vlakbij M en het Huis van het Kind. Met deze originele speelplek creëren we een speelse en vrolijke stad voor alle Leuvenaars en bezoekers”, vertelt Leuvens schepen en voorzitter van Huis van het Kind Lothe Ramakers. "De ​ rustgevende binnentuin van het museum is zo al meer dan 10 jaar een plek waar jong en oud zich even kunnen uitleven en het plezier van spelen (her)ontdekken."

Je kan in het weekend in de tuin van M Leuven komen spelen tussen 11 en 18 uur. Leef je uit op het grasveld of toon je van je avontuurlijke kant op de klimmuur. Breng ook gerust je picknick mee en kom genieten van de schaduw onder de grote eik in de tuin.

Extra activiteiten op zaterdag
Van 4 juli tot 22 augustus vinden er elke zaterdag, tussen 14 en 17 uur, extra, gratis activiteiten voor families plaats in de tuin van M. De volgende leuke familieworkshops staan op het programma: creatief met textiel (en keramiek), bewegen en tot rust komen, ouder-kind-yoga, stempelen, zeefdrukken, cirkomotoriek en muziek maken. Echt voor elk wat wils.

“Elke hoek van de Museumspelstraat nodigt uit tot spelen en ontdekken, elke stap is een nieuw avontuur. En wat is er voor kinderen nu leuker dan een hele dag spelen? De Museumspelstraat is ook deze zomer dé plek voor families om te genieten van een zorgeloze dag vol plezier en creativiteit. Daarom een warme uitnodiging aan iedereen om naar deze leuke straat af te zakken en meteen spelenderwijze M en de prachtige collectie van het museum te ontdekken", besluit schepen van cultuur en voorzitter van M Leuven Bert Cornillie.

Website preview
Museumspelstraat
We toveren de tuin van M om tot een zomers speelparadijs. Op zaterdag zijn er creatieve familieworkshops.
Huis Van Het Kind

De foto’s bij dit persbericht zijn uitsluitend bestemd voor gebruik door de pers. Ze mogen enkel worden ingezet in journalistieke berichtgeving en nieuwskanalen in het kader van dit onderwerp. Het is niet toegestaan deze beelden te gebruiken voor politieke doeleinden, verkiezingscommunicatie, commerciële campagnes of andere vormen van promotionele communicatie.

Share

Persberichten in je mailbox

Door op "Inschrijven" te klikken, bevestig ik dat ik het Privacybeleid gelezen heb en ermee akkoord ga.

Over Stad Leuven

www.leuven.be

Neem contact op met

Professor Van Overstraetenplein 1 3000 Leuven

016 27 27 27

communicatie@leuven.be